Bizim için her inek önemlidir.

SCR Nedir?

Dünya çapındaki binlerce süt çiftliği verimliliklerini arttırabilmek ve işlerini büyütebilmek için SCR'yi tercih etti. Onlar her ineğin verimliliğini ve sürünün performansını en üst düzeye çıkarmak için gerekli olan bilgileri ve analizleri elde etme konusunda SCR sistemlerine güveniyor.

SCR'nin üreticilere sunduğu önemli avantajlar:

 
Daha fazla kârlılık

Üreticiler, bireysel inek seviyesinde sağlık ve kızgınlık ile ilgili izleme için SCR tasmalarını ve sistemlerini kullanarak yüksek gebelik oranları, sağlıklı laktasyon eğrileri ve daha düşük inek kaybı elde etmektedirler. Bunların tümü bir araya geldiğinde kârlılık oranları yükselmiş olur.Örneğin

 • D&D süt işletmesi 21 günlük gebelik oranını birkaç ayda %3 oranında arttırdı, bu arada mastitis sebebiyle sürüden ayrılma durdu ve her inek için genel ölüm oranı neredeyse üçte bir oranında azaldı.
 • Cannon süt işletmesi daha fazla gebelik rapor etmeye başladı, açıkta kalma gün sayısı azaldı, süt alınamayan gün sayısı azaldığı için süt üretimi arttı, inek başına yıllık tahmini 130$ ilave getiri elde edilmiş oldu.
 • NingXia Nonkeng süt işletmesi, kızgınlık takibi doğruluk oranının iyileştirilmesine ve gebelik oranının artmasına ilave olarak SCR sisteminin işçilik giderlerini düşürme avantajı sayesinde şu anda uzun vadeli giderlerin azalmasını tecrübe etmeye başladı.
 • 200 ineğe sahip olan O-To-To süt işletmesinde süt üretimi günlük yaklaşık 550$ arttı.


 
Yapılan yatırıma hızlı getiri ve geri dönüşüm

SCR sistemleri ile birçok çiftlik yatırımlarına beklediklerinden çok daha hızlı getiri elde ediyor. Birçokları hormon, sperma ve/ya da ilaç gibi kalemlerde yaptıkları önemli tasarruflar ile yatırdıkları parayı hızlı bir şekilde tamamen geri kazanabiliyor. Artan üreme ve süt verimliliği ve işçilikle ilgili tasarruflar da hızlı ödemelere katkıda bulunuyor.

 • Funks süt işletmesi SCR geviş takip sistemi ile ov-synch giderlerini %66 ve mastitis ve ketotis ilacı giderlerini %30-33 oranında azalttı. Karl Funk, "Geviş takip sistemi, kızgınlık aktivitesi kısmı bile hiç hesaba katılmadan, sistemin kendi maliyetini çıkarmasını sağlayacaktır" dedi.
 • Bowman süt işletmesi, ilaç ve sperma ile ilgili sağlayacağı tasarruf sistem maliyetinin beşte üçünü ve DA ile ilgili tasarruflar da geri kalan kısmını karşıladığı için SCR sisteminin kendi masrafını 18 ayda çıkarmasını bekliyor.
 • Süt İşletmesi, hasta ineklerin hızlı tanımlanması daha verimli ve gider etkin bir tedavinin ve ileriye yönelik planların yapılabilmesine imkan tanıdığı için SCR sisteminin maliyetini bir yıldan kısa bir sürede çıkarmayı başardı.
 • Fertile Ridge süt işletmesi net ve neredeyse anında bir geri ödeme tecrübe ediyor. Sürü Yöneticisi Joel Sutter, "Aylık bazda, bu teknolojiye ödediğimiz parayı ilaçlardan yaptığımız tasarrufla karşılıyoruz" dedi.

 
Gelişmiş Teknoloji

SCR müşterileri inek ve çiftlik performansını arttırmalarına yardım eden teknolojik atılımlar yapmak için SCR'ye güvenebileceklerini biliyorlar. Bu alanda devrim niteliğindeki en son yeniliğimiz olan geviş takip sistemi, büyük ve küçük çiftlikler için bulunmaz bir teknoloji.

 • Paramount süt işletmesinden Brent Moyer kızgınlık takibi, üreme ve inek sağlığı konularında elde ettikleri gelişmeleri SCR'nin benzersiz geviş takip teknolojisine bağlarken şunları söyledi, "Bu sistem olmadan geleneksel inek sağma yöntemine dönmek gerçekten zor olurdu."
 • SCR geviş takip tasmaları, üç günlük hastalık sırasında neredeyse bütün ineklerini kurtarmayı başarabilen Givat Haim Me'uhad Süt İşletmesi için hayati önem taşıyor. Bu çiftlik, geviş getirmesi azalan ineklerin hemen tedavi edilmesiyle, benzer boyutlardaki çiftliklerin 30'dan fazla inek kaybetmesine rağmen sadece iki tane inek kaybetmiş.
 • SCR geviş takip sistemi, kızgınlık takibi ve sağım kontrol teknolojileri de dahil geniş yelpazeli SCR sistemleri Kama Süt İşletmesinin para kazanmasını ve kar elde etmesini sağlıyor. Oren Kama, "SCR teknolojisi sayesinde süt işletmemizi daha önce hiç inanamayacağımız kadar büyütme imkanı bulduk" dedi.
   

İhtiyaca göre daha üst versiyonlara yükseltilebilme

SCR ürünleri ve sistemleri her türlü operasyon için tasarlanmıştır. En güçlü yönetim çözümleri temel bir eğitim gerektirir ve ileri düzey kullanıcılar için öğrenilmesi hızlı ve kolaydır.

 • Nicola Renato süt işletmesindeki ekibin tümü SCR Heatime sisteminin hızlı ve kolay bir şekilde öğrenilebildiğini belirtti. Alessandro Nicola, "Nasıl çalıştığını hemen anladım, çalışanlarım da bu sistemi kullanmayı 30 dakikada öğrendi" dedi.

 

Haber bültenimize katılın
Invalid Input
Invalid Input
Invalid eMail

Refresh Invalid Input