SCR'nin Tarihçesi

Atılımlarla dolu 35 yılı aşkın özveri

SCR, 1976 yılındaki kuruluşundan beri dünya çapındaki süt endüstrisi için yenilikçi teknolojik çözümlerin geliştirilmesinde büyük rol oynamıştır.

Şirket, ilk 20 yıllık faaliyetleri esnasında süt üretim çiftlikleri için elektro-mekanik cihazlar geliştirmeye odaklanmıştır.

SCR, son 10 yıllık dönemde süt işletmesi çiftçileri arasındaki yerini sağlamlaştırmış, aktivite ve geviş getirme algılayıcılarını temel alan gelişmiş inek izleme çözümleri ile endüstriye liderlik etmeye başlamıştır.

 

1980

SCR ilk teknolojik atılımını hareketli parçası olmayan ilk FreeFlow™ süt ölçer ve otomatik başlık çıkarıcı ile gerçekleştirdi.

SCR ilk teknolojik atılımını 1980 yılında, hareketli parçası olmayan ilk FreeFlow süt ölçüm cihazı ile gerçekleştirmiştir. O tarihte piyasada böyle bir cihaz mevcut değildi. FreeFlow üreticilere süte dokunmadan, kızılötesi ışınlar kullanarak süt akışını ölçme imkanı verdi. Bu, süt endüstrisi için tam anlamıyla bir dönüm noktası oldu.
Milestones Years Line

1985

SCR ilk smart pulsatörü imal etti.

SCR ilk smart pulsatörü 1985'te üretti. Son derece güvenilir ve sağlam olan, neredeyse hiç bakım gerektirmeyen bu elektronik pulsatörler dünyanın dört bir yanında binlerce sağım sisteminde kullanılıyor.
Milestones Years Line

1995

SCR, ICAR sertifikalı, hareketli parçası olmayan süt ölçer geliştirerek FreeFlow süt ölçerini bir üst seviyeye taşıdı.

SCR, ICAR sertifikalı, hareketli parçası olmayan süt ölçeri 1995 yılında geliştirerek FreeFlow süt ölçerini bir üst seviyeye taşıdı. SCR daha sonra DeLaval ile bir OEM pazarlama anlaşması yaparak, süt ölçerlerinin DeLaval markası altında pazarlanmasını sağladı. Günümüze kadar geçen süre içerisinde söz konusu FreeFlow süt ölçerleri standart sağımhane çözümlerinde ve DeLaval'e ait VMS sağım robotu tarafından kullanılmakta ve SCR'yi satılan 300.000'den fazla süt ölçer ile dünyanın en büyük elektronik süt ölçer üreticisi yapmaktadır.
Milestones Years Line

1998

SCR ilk kızgınlık takibi tasma teknolojisini duyurdu.

SCR 1998 yılında ilk kızgınlık takibi tasma teknolojisini duyurdu. SCR bu teknoloji ile hassas ve doğru kızgınlık takibi verileri sağlayan boyun tasmalarını (hareket algılayıcılarını temel alan) geliştirerek ve üreticilere ihtiyaç duydukları bilgileri, ihtiyaç duydukları anda veren kullanımı kolay, son derece güvenilir işletim sistemi ile tamamlayarak kızgınlık (estrus) tespitini bir üst seviyeye taşıdı.Milestones Years Line

2004

SCR, veri ve sağımhanelerin takibi için ilk Data Flow sürü yönetim yazılımını geliştirdi.

SCR 2004 yılında, veri ve sağımhanelerin takibi için ilk Data Flow sürü yönetim yazılımını geliştirdi. Bu sistem, sağım donanımının yanı sıra izleme tasmalarından gelen verileri analiz eden ve üreticilere aksiyon alması gereken bilgileri sağlayan merkezi bir çözüm sunmaktadır.
Milestones Years Line

2006

SCR kızgınlık takibi tasmalarının toplu pazarlamasını yapmaya başladı.

SCR, kızgınlık takibi tasmalarının aktivite takibi performansını geliştirme ve mükemmelleştirme çalışmaları ile geçen 7 yılın ardından 2006 yılında tasmalarının ilk tam ticari versiyonunun toplu pazarlamasını yapmaya başladı. O zamanda beri, SCR Heatime® H tasmaları, Yeni Zelanda'daki mera operasyonlarından, Amerika'nın batı kıyısındaki mega süt işletmelerine kadar çok çeşitli son kullanıcılara satılan sistemlerle birlikte dünya çapında en çok satan kızgınlık takibi çözümü oldu.
Milestones Years Line

2008

SCR, ilk ve en önemli geviş takip sistemi tasması olan HR tasmalarını tanıttı.

SCR, yıllar süren geliştirme çalışmalarının ardından 2008 yılında ilk geviş takip sistemi tasmasını, yani SCR Heatime HR tasmasını tanıttı. Bu tasmanın patentli ve benzersiz teknolojisi geviş getirmeyi tespit ve kaydeden özel ayarlı bir mikrofonu içermektedir. SCR Heatime HR tasmaları tarafından sağlanan geviş getirme verilerinin tümü anlık ve aksiyon alınmasını sağlayan verilerdir. Bu veriler inek sağlığını izlemek için kullanılır. Süt üreticilerinin hastalıkları erken teşhis ve tedavi etmesine yardımcı olur ve hastalıkları bütün sürüyü etkilemeden önce önler. Beslenme bozukluklarını önler, TMR performansını arttır.
Milestones Years Line

2011 Yılından Günümüze

SCR, yenilikçi inek izleme çözümlerinin küresel tedarikçi olmak için aktif olarak çalışmaya devam ediyor.

SCR, 2011 yılından bu yana gelişmiş ve yenilikçi inek izleme çözümlerinin küresel tedarikçisi olmak için aktif olarak çalışmaya devam ediyor. Büyüme ve genişlemesinin bir parçası olarak şirket, yerel müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilmek ve ortaklarına üst seviyede teknik destek sağlamak veyardımcı olabilmek amacıyla Amerika ve Avrupa şubelerini açtı.

Haber bültenimize katılın
Invalid Input
Invalid Input
Invalid eMail

Refresh Invalid Input