Teknoloji

SCR Heatime® HR Tasmaları

İneklerin kızgınlık, beslenme ve sağlık takibi için geliştirilmiş tasmalar

The SCR Heatime® HR-LD tasması, ineklerde kullanılan 200x500 metre kapsama alanına sahip bir tasmadır. Süt işletmesi sahipleri ineklerini gerçek zamanlı olarak 7/24 izleyebililirler. Bu tasma ile geviş, kızgınlık takibi ve inek tanıma fonksiyonlarını bir araya getirilmiştir.

HR-LD tasması, bir hareket algılayıcısı, mikroişlemci, bellek ve ineğin aktivitesinin ve geviş getirmesinin tespit edilebilmesini sağlayan özel ayarlı bir mikrofon içermektedir.

HR-LD tasması bilgileri toplar ve RF (Radyo Frekansı)teknolojisi sayesinde her 20 dakikada bir SCR sistemine gönderir, böylece inek nerede olursa olsun sistemdeki bilgi her zaman güncel olur. Aktivite izlemesi ve geviş takip sisteminin bu benzersiz kombinasyonu, süt çiftliği yönetiminde çığır açmış, kızgınlık takibi ve inek sağlığı konusunda tam zamanında karar verebilmeyi mümkün kılmıştır.

 

Doğru Kızgınlık Takibi

HR-LD tasması, her şart altında ve 7/24 ineklerin vücut hareketlerini ve bu hareketlerin yoğunluklarını doğru bir şekilde ölçen benzersiz bir algılayıcıya sahiptir. HR-LD tasması yüksek doğruluk derecesiyle kızgınlık sırasında göreceli olarak zayıf aktivite belirtilerini bile tespit etme kabiliyetine sahiptir.

Bu bilgiyle, şunları belirleyebilirsiniz:

  • İneklerin üreme işlevini en iyi zamanda gerçekleştirebilmek için aktivitenin zirve yaptığı zamanları
  • Sağlık sorunlarını önceden fark edebilmek için aktivitedeki düşüşü

Benzersiz Sağlık Takibi

Araştırmalar geviş getirmenin inek sağlığıyla ilgili önde gelen bir belirti olduğunu ortaya çıkarmıştır. SCR HR-LD tasmasının sahip olduğu benzersiz teknoloji, geviş getirme ve aktivitenin tespiti ve kaydını mümkün kılan özel olarak ayarlanmış bir mikrofonu içermektedir.

RF tasmaları tarafından sağlanan tüm geviş getirme verileri anlıktır ve saatte birkaç defa olmak üzere kablosuz olara sisteme gönderilir. Bu veriler ineklerinizin sağlığını izlemek için kullanılır, hastalıkları erken teşhis ve tedavi etmenize yardımcı olur,hastalıkların bütün sürüyü etkilemeden önce tespit edilmesini sağlar.

Aktivite ve geviş getirme verileri tasmada kaydedilir ve iki saatlik blok dönemler için saklanır, bu sayede her ineğin tam davranış profilini kolay bir şekilde tanımlayabilirve takip edebilirsiniz.

 


 

Daha fazla bilgi içinRumination Whitepaper

Haber bültenimize katılın
Invalid Input
Invalid Input
Invalid eMail

Refresh Invalid Input